Łukasz GARLIŃSKI reprezentujący barwy KB Krokus Kwiatkowice został triumfatorem 1. Nadkaczawskiego Biegu z Historią w Prochowicach. Garliński w biegu ku pamięci “ojca biegowych Kwiatkowic” Mariana ŻUKOWSKIEGO crossowy dystans 6,3 km pokonał w niezłym czasie 23 minut i 46 sekund.)

Pierwsza kobieta na mecie – Sara GOŚCIEWICZ z BBL Lubin w klasyfikacji OPEN zajęła wysoką 6.lokatę. W historycznym1.Biegu Nadkaczawskim wzięło udział 71 biegaczek i biegaczy. Wszystko wskazuje na to, ze impreza na stałe wejdzie do kalendarza prochowickich imprez sportowych. W nieoficjalnej klasyfikacji drużynowej triumfował KB Krokus Kwiatkowice przed BBL Lubin i KGHM ZG RUN oraz Startem Ścinawa.

Organizatorzy Biegu perfekcyjnie przygotowali imprezę. Bieg odbywał się na terenach zrewitalizowanego Parku w Prochowicach, u stóp miejscowego zamku a trasę wytyczono na wałach przeciwpowodziowych Kaczawy. Start biegu głównego poprzedziły zawody biegowe dzieci.

Zaciekła walka na trasie biegu toczyła się o miejsce w czołowej 20-tce. po znakomitym finiszy 18 miejsce zająć Grzegorz DYGUDAJ z KGHM ZG RUN wyprzedzając na finiszu…Jerzego DYGUDAJA z BBL Legnica.

Dodajmy, że w roli pomiaru czasowego tradycyjnie rewelacyjnie spisał się Fenix Timing, a organizatorzy na mecie zadbali o szereg atrakcji włącznie z nocną dyskoteką. O pełne żołądki biegaczy i widzów zadbały panie z Koła Gospodyń Wiejskich “Kawiczanki”, których stoisko było wręcz oblegane.

Jednym słowem jak na debiut – Prochowice zdały biegowy chrzest na szkolną ocenę 6 ! Dodajmy iż biegowy projekt w całości został sfinansowany z budżetu Powiatu Legnickiego, a na mecie triumfatorów nagradzały: wicestarosta Powiatu Legnickiego Pani Janina Mazur oraz w imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Prochowice radna MiG Prochowice Jadwiga Leszczyńska.