Choć niebo straszyło deszczem i z każdej strony nadciągały chmury, to nic nie przeszkodziło w organizacji Pierwszego Otwartego Nadkaczawskiego Przeglądu Zespołów Muzycznych w Prochowicach, ponieważ na szczęście mieliśmy alternatywną lokalizację. Pierwotnie przegląd miał się odbyć na dziedzińcu prochowickiego zamku. Jednakże ze względu na niepogodę został przeniesiony do sali widowiskowej Prochowickiego Ośrodka Kultury i Sportu.

W trakcie koncertu finałowego 28 maja na scenie zaprezentowało się siedem różnorodnych gatunkowo zespołów z okolic powiatu legnickiego. Mieliśmy zatem przyjemność posłuchać grup prezentujących przekrój muzyki rozrywkowej od soulu przez hard rocka po thrash metal.

Według Jury w składzie Piotr Zawadzki, Ryszard Czudek, Tomasz Kret, najlepiej zaprezentował się zespół MSV z Jawora grający alternatywnego rocka. Drugie miejsce zajął thrash metalowy Airstrike z Legnicy, trzecie punk/hard rockowy Destiny z Lubina. Komisja wyróżniła także zespół 4Heads ze Środy Śląskiej.

Dziękujemy Patronowi Honorowemu Pani Burmistrz Alicji Sielickiej, całemu Jury oraz prowadzącej koncert finałowy Katarzynie Odrowskiej.

Realizacja zadania publicznego była współfinansowana ze środków Powiatu Legnickiego.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Nasza Gmina” w Prochowicach przy współpracy Prochowickiego Ośrodka Kultury i Sportu.