Przez tydzień trwał 35. Międzynarodowy Integracyjny Plener Plastyczny w gminie Prochowice. Organizatorami wydarzenia byli Burmistrz miasta i gminy Prochowice oraz Prochowicki Ośrodek Kultury i Sportu. W wydarzeniu wzięło udział 21 malarzy i rzeźbiarzy z całej Polski. Komisarzem pleneru był – Pan Jan ŁUKASZ, który wysoko ocenił prace artystów, którzy w malarstwie musieli podjąć się stworzenia obrazów o tematyce: ja w Prochowicach, łąka oraz pocztówka z Prochowic. W sobotnie popołudnie odbył się wernisaż prac malarskich i rzeźbiarskich w sali widowiskowej POKiS-u w Prochowicach. Plener plastyczny to impreza o uznanej marce na dolnośląskiej mapie wydarzeń kulturalnych i na pewno jest wizytówką kulturalnych Prochowic. Wykonane prace są niezwykłe i jedyne w swoim rodzaju. Wiele z nich to w rzeczywistości Prochowice przeniesione na malarskie płótno z zegarmistrzowską dokładnością, okraszone artystyczną wizją twórców.

Po burzliwych dyskusjach pierwsze miejsce w Plenerze jury przyznało Annie KUSZCZYŃSKIEJ za oryginalność i zróżnicowanie koncepcji “Pocztówki Prochowic”. Drugie miejsce przyznano Alinie MASLAKOWEJ (była debiutantką w 2018 roku) a trzecie miejsce zajął młody wrocławianin Patryk BOLACH.

Grand Prix 35. Pleneru przyznano Lidii STEMBALSKIEJ. Nagrodę Rady Miasta i Gminy otrzymała Natalia KUDRYAVTSEVA. Nagrody za prace rzeźbiarskie otrzymali: Piotr ZAWADZKI i Edmund SZPANOWSKI. Przyznano także kilkanaście nagród od licznego grona sponsorów.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok.