Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią do Prochowic wróciło wielkie akordeonowe święto zainicjowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Prochowice Alicję Sielicką oraz pomysłodawcę wydarzenia Tadeusza Samborskiego. 26 września na placu przy Prochowickim Ośrodku Kultury i Sportu odbyła się zatem 4. Dolnośląska Rewia Akordeonowa im. Michała Osiadacza „…A w Prochowicach Harmonia Gra…”, a w efekcie cała okolica nasycona została tembrem jednego wyjątkowego instrumentu – akordeonu, przyciągając na widownię wielu miłośników tegoż instrumentu.

Wydarzenie zostało otwarte tuż po godzinie 16.00. Jednakże nim rozpoczęły się koncerty, publiczność została zaproszona do zwiedzania wystaw. Pierwszą była wystawa instrumentów, a przede wszystkim akordeonów właśnie. Natomiast drugą była wystawa fotografii autorstwa Krzysztofa Kułacza z poprzednich edycji akordeonowej rewii.

Występy sceniczne tradycyjnie rozpoczął najstarszy z uczestników festiwalu – prochowiczanin Eugeniusz Kapusta. Wszyscy muzycy – soliści, duety i zespoły – zabrali słuchaczy w fascynującą podróż po różnych zakątkach świata, gatunkach muzycznych i utworach aranżowanych na akordeon. W tym roku na scenie wystąpili: Bogumił Sankiewicz, Witold Klocek, Jan Kołodyński, AR PO DE i Miro, Kazimierz Dyduch I Zespół Przyjaciółki, Duet Petros i Edmund, Jan Plewczyński. Natomiast gwiazdą wieczoru był krakowski akordeonista Tomasz Drabina, który w koncercie TANGREEN zagrał swoje kompozycje oraz tanga i szlagiery z Warszawy, Buenos Aires i Paryża. Każdy z występujących otrzymał pamiątkową statuetkę oraz dyplom uznania z rąk Pani Burmistrz Alicji Sielickiej, która po koncercie Gwiazdy oficjalnie zakończyła 4. Dolnośląską Rewię Akordeonową. Tegoroczna edycja festiwalu odbywała się pod Honorowym Patronatem Starosty Legnickiego.