Szanowni Państwo,

Dyrektorzy, Nauczyciele, Pedagodzy oraz wszyscy Pracownicy Szkół Podstawowych i Miejskiego Przedszkola w Prochowicach

W październiku obchodzimy jeden z najcieplejszych dni w roku życia placówek oświatowych, który w kalendarzu nazwano Dniem Edukacji Narodowej. Zarówno historycznie jak i w emocjach zapisał się on jako ważna data, którą kojarzymy z bukietami kwiatów, odświętnym strojem, laurką, uśmiechem i tysiącami wierszyków o tym, że trzeba „płonąć w podzięce”.

W tym roku, niestety, nie możemy ze względu na sytuację zdrowotną w kraju powiedzieć Państwu osobiście, jak wysoko cenimy sobie Pracowników Oświaty, dlatego w tym liście chcemy złożyć wyrazy szacunku, podziękowania i życzenia…
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia Dyrekcji, Nauczycielom i Pedagogom, jak również wszystkim Pracownikom Szkół Podstawowych i Miejskiego Przedszkola w Prochowicach.

Praca z dziećmi i młodzieżą jest szczególnym powołaniem do czynnego towarzyszenia rozwojowi drugiego człowieka. Młodzież potrzebuje mistrzów edukacji: autorytetów miłości i prawdy, autorytetów szlachetnych serc i mądrych umysłów, którzy obok gruntownej i rzetelnej wiedzy nauczą otwartości i życzliwości wobec drugiego człowieka. To niezwykle trudne i odpowiedzialne zadanie.

Dlatego życzymy Państwu dużo sił I wytrwałości abyście mogli jak najlepiej tę misję wypełnić.
Życzymy, aby trud, zaangażowanie przyniosły szacunek uczniów i osobistą satysfakcję. Niech każdy dzień opromienia Was radością.

,,Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem,
jaki można dać dziecku, jest wykształcenie”

Z wyrazami szacunku,
Prochowice, 14 października 2020 roku

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej (PDF, 209 KB)