Burmistrz Miasta i Gminy Prochowice Alicja Sielicka tradycyjnie zaprosiła Dzieci w dniu ich święta – 1 czerwca, na piknik, który zorganizowany został na zielonej łące w parku. Niesamowite okoliczności przyrody, ptasia orkiestra, słońce oraz mnóstwo pozytywnej energii sprawiło atmosferę zabawy i radości w ramach realizowanego programu „Bezpieczne Eldorado”.

Ponad 500 dzieciaków z placówek oświatowych z naszej gminy oraz najmłodsi mieszkańcy Prochowic bawili się pod czujnym okiem nauczycieli, wychowawców oraz instruktorów POKiS. Ciekawy program artystyczny i wiele atrakcji sprawiło, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci wszystkim uczestnikom.

Najbardziej obleganą atrakcją spotkania był jednogłośnie park dmuchanych zamków i szaleństwo na trampolinach. Puszysta wata cukrowa, maślany smak popcornu gościł na rozłożonych kocykach naszych małych biesiadników. Po występach artystycznych, które przygotowały grupy przedszkolne i dzieci klas I-IV SP nr 1 w Prochowicach, SP nr 2 w Prochowicach oraz SP w Dąbiu, zmęczone, ale szczęśliwe dzieci mogły wyżyć się artystycznie w konkursie plastycznym, malując na wielkogabarytowym stretchu. Z kreatywności małych artystów powstał barwny obraz, pełen motyli i słońca, który stał się niecodziennym tłem do wykonywania zdjęć w śmiesznych przebraniach w przygotowanej wcześniej foto-budce.

Nasze małe roześmiane dzieciaki częstowaliśmy kiełbaskami z grilla, malinową lemoniadą i słodkimi wypiekami przygotowanymi na tę okazję przez naszą mieszkankę panią Danusię, której bardzo dziękujemy z całego serca. Nasze spotkanie było wyjątkowo bezpieczne, bo nad nami czuwali policjanci, udostępniając swego radiowozu, a strażacy z OSP zaprosili nas na bardzo ciekawy pokaz ratownictwa medycznego, a w nagrodę zaprosili do kąpieli wodnej prosto ze strażackiego węża – radości nie było końca.

Ci, którzy lubią rywalizować, mogli korzystać z szeregu konkursów z nagrodami, przygotowanych przez PTTK Oddział Ziemi Prochowickiej – za co bardzo dziękujemy!

Uczta dla brzuszka, duszy to, co zaspokoiło wielu smakoszy festynów i zabaw. Jednakże to nie wszystko! Specjalnie dla uczestników pikniku – KTT Impuls przygotował pokaz tańca latynoamerykańskiego – solo. Owacje na stojąco otrzymały tancerki Angelina Fischenko i Oleksandra Diachuk – nasze dziewczyny z Ukrainy. Z dumą gratulujemy, a trenerowi Piotrowi Krzyżanowskiemu dziękujemy za przygotowanie super pokazu.

5-godzinny maraton zabawy i dziecięcej energii upłynął bardzo szybko i intensywnienie, a przede wszystkim bezpiecznie. Opiekę medyczną zapewniła nam Przychodnia Zdrowia w Prochowicach, dziękujemy pielęgniarce Małgosi za troskę, a pani kierownik za pomoc.. Nasze wspólne świętowanie nie odbyłoby się z takim rozmachem i zaangażowaniem, gdyby nie pomoc ludzi dobrego serca pani Ani Dąbrowskiej, Kamili Czebotar, Sandry Piskorowskiej, Danusi Dwojak zawsze możemy liczyć na pomoc pracowników PPK (szczególnie Monika Ręka i Stanisław Słowikowski), niezastąpiona jest pomoc strażaków OSP. Nisko się kłaniam wszystkim dyrektorom oraz pedagogom i wychowawcom placówek oświatowych za zaangażowanie w realizacji Gminnego Dnia Dziecka. Wielkie uznanie należy się pani Burmistrz Alicji Sielickiej, dla której uśmiech dzieci jest największym skarbem naszej Gminy.

My ze swej strony w imieniu wszystkich pracowników POKiS składamy raz jeszcze wszystkim dzieciom spełnienia marzeń i realizowania swoich postanowień.