Biesiada nad Kaczawą, czyli Święto Prochowic do Parku Miejskiego przyciągnęło prawdziwe tłumy mieszkańców i gości spoza gminy. Na biesiadę zaprosili Burmistrz Miasta Alicja Sielicka, Prochowicki Ośrodek Kultury i Sportu oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych “Nasza Gmina”.

Biesiada nad Kaczawą 2019

Sierpień jest miesiącem, w którym obchodzimy Święto Naszego Miasta. W tym roku „Biesiada nad Kaczawą” wyjątkowo odbyła się w trakcie jednego dnia, w sobotę 17 sierpnia. Mimo to w programie było tak wiele atrakcji, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Na atrakcyjność wydarzenia wpłynęło również nowe miejsce, gdyż przenieśliśmy Biesiadę do centralnej części parku. Wszystko tym samym skoncentrowało się przy Alei Jana Gembarowskiego.

Biesiadowanie zaczęliśmy o godzinie 12.00 spływem kajakowym po Młynówce. Z kajaków można było korzystać aż do godziny 19.00.

Na scenie działo się bardzo dużo. Występy estradowe rozpoczęły się o godzinie 17.00 od występu niezwykle utalentowanych niepełnosprawnych osób z Fundacji Wygrajmy Razem. Następnie na scenie wystąpił klarnecista Stanisław Zając, prezentując utwory rozrywkowe zaaranżowane na klarnet. Kolejnym punktem w programie estradowym był koncert duetu „Bałkański zaułek”. Później dla prochowickiej publiczności wystąpiła półfinalistka telewizyjnego programu Voice of Poland 9 – Małgorzata Pauka. Ze sceny rozbrzmiała również muzyka grecka w wykonaniu bolesławieckiego zespołu Pireus.

Muzyczną gwiazdą wieczoru był z pochodzenia prochowiczanin Mirek Bieliński, który zgromadził przed sceną bardzo liczną publiczność, śpiewając dla niej porywające taneczne utwory popowe .

Dla najmłodszych także przewidziane były atrakcje w postaci dmuchanych zamków, spotkań i zabaw z bajkowymi postaciami. O gry i konkursy dla dzieci zadbał jak co roku prochowicki oddział PTTK.

W pasażu handlowym można było odwiedzić namioty rękodzielników z Krainy Łęgów Odrzańskich, którzy mieli do zaoferowania mnóstwo fantastycznych ręcznie wykonanych przedmiotów i dzieł sztuki.

Wiele smakołyków dla mieszkańców przygotowały Koła Gospodyń Wiejskich, na ich stoiskach można była naprawdę dobrze zjeść.

Organizatorem wydarzenia był Prochowicki Ośrodek Kultury i Sportu przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Prochowice. Na wydarzenie mieszkańców zaprosiła burmistrz MiG Prochowice Alicja Sielicka, która w trakcie trwania imprezy podziękowała ze sceny artystom jak też mieszkańcom za liczne przybycie do parku i wspólną zabawę.

Nastrój święta potęgowały kolorowe fontanny na Młynówce, które pojawiły się zaraz po wielogodzinnym spływie kajakowym.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji imprezy.