W niedzielę 4 września odbędą się tradycyjne Dożynki Gminne, na które serdecznie zaprasza Burmistrz Miasta i Gminy Prochowice Alicja Sielicka wraz z Radą Miasta i Gminy, Sołtysami oraz Starostami Dożynek. Obrzędy i zwyczaje związane z dziękczynieniem za plony są w polskiej kulturze ludowej – kulturze wsi mocno zakorzenione. Święto Plonów jest takim elementem tradycji, które z powodzeniem znajduje swoje miejsce w kulturze współczesnej. Dlatego też jak co roku uroczyście podziękujemy rolnikom z gminy Prochowice za trud ich pracy.

Tegoroczne Święto Plonów w gminie Prochowice rozpocznie się o godz. 12.00 Mszą Święta w intencji Rolników, która odbędzie się w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Prochowicach. Następnie barwnym korowodem udamy się na Stadion Miejski w Prochowicach, gdzie od godziny 15.00 odbywać się będą występy estradowe zespołów folklorystycznych, a na koniec przed zaplanowaną zabawą taneczną wystąpi CAPITAN FOLK.

Poza występami estradowymi nie zabraknie stoisk z produktami lokalnymi, konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, czy też strefy z atrakcjami dla dzieci.

Dożynki Gminne Prochowice