W najbliższą niedzielę tj. 5 września 2021 Burmistrz Miasta i Gminy Prochowice, Rada Miasta i Gminy Prochowice, Sołtysi oraz Starostowie Dożynek serdecznie zapraszają na tradycyjne Święto Plonów.

Tegoroczne Dożynki w gminie Prochowice podobnie jak w ubiegłym roku odbędą się na terenie przy kościele parafialnym w Prochowicach. Tradycyjnie obrzędy dziękczynne podsumowujące żniwa rozpoczną się o godz. 12.00 Uroczystą Mszą Dożynkową w intencji Rolników z gminy Prochowice. Następnie rozpoczną się uroczystości na placu przy kościele, gdzie między innymi zgodnie z tradycją Starostowie dożynek przekażą chleb Włodarzom Miasta i Gminy, rozstrzygnięty zostanie także konkurs wieńców dożynkowych, a na scenie zaprezentują się zespoły ludowe. Podczas wydarzenia mieszkańcy będą mieli możliwość skorzystania z mobilnego punku szczepień oraz punktu spisu powszechnego.

Współorganizatorami Dożynek Gminnych 2021 są: Urząd Miasta i Gminy, Prochowicki Ośrodek Kultury i Sportu oraz Szkoła Podstawowa nr 2 im. T. Kościuszki w Prochowicach.

Dożynki Gminne 2021 - plakat