Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składam wszystkim osobom zawodowo związanym z edukacją najserdeczniejsze życzenia.

Szanowni Państwo!!!
Proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Już wiele wieków temu grecki filozof Arystoteles powiedział, że najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem, jaki można dać dziecku jest wykształcenie i ten dar młodzi Polacy otrzymują od Państwa. Dzisiaj jest to dar szczególnie cenny, bowiem żyjemy w czasach, w których dobre wykształcenie otwiera wiele drzwi i daje ogromne możliwości. Za Wasz wysiłek i trud zawodowy proszę przyjąć wyrazy szacunku i najwyższego uznania.

Ja również jako nauczyciel marzyłam, aby polska szkoła nie tylko uczyła, ale też dobrze przygotowywała młodych ludzi do dorosłego życia, żeby przekazywała im wiedzę oraz umiejętności pozwalające sprostać wymaganiom, przed którymi staną po opuszczeniu jej murów. Dzisiaj wiem, że w wielu szkołach dzięki Waszej postawie, zaangażowaniu i pasji, z jaką mimo licznych trudności wykonujecie swój zawód, to marzenie nabrało realnych kształtów.

Życzę więc żebyście nigdy nie tracili zapału, a w swoich działaniach zawsze na pierwszym miejscu stawiali dobro uczniów. Życzę też, aby młodzi ludzie potrafili docenić Waszą pracę, zaś ich osiągnięcia były dla Was źródłem satysfakcji.