Międzynarodowy Dzień Kobiet jest jednym z tych dni w roku, które w Prochowicach celebrowane są szczególnie. Każdego roku w zasadzie od 25 lat staramy się zaskakiwać mieszkanki miasta i gminy Prochowice dając im mnóstwo radości, pozytywnej energii, humoru i rozrywki.

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią Dzień Kobiet w Prochowicach powrócił do sali widowiskowej Prochowickiego Ośrodka Kultury i Sportu. Wydarzenie przygotowane specjalnie dla Pań, na które zaprosiła Burmistrz Miasta i Gminy Prochowice Alicja Sielicka odbyło się 5 marca 2022 roku.

Program trwający blisko 2 godziny otworzyła Pani Burmistrz, składając wszystkim Paniom życzenia wszelkiej pomyślności w tych jakże trudnych czasach. Natomiast część rozrywkową tradycyjnie rozpoczął Chór Dnia Jednego, który przygotował specjalną wiązankę utworów adekwatnych do uroczystości. Panowie odśpiewali również a cappella „100 lat” wszystkim zgromadzonym na widowni Paniom. Ważnym punktem programu był podzielony na dwie części pokaz mody, a konkretnie odzieży skórzanej projektowanej i szytej przez lokalnego producenta – firmę MOSICA. W pokazie udział wzięła prochowicka młodzież, jak również sama Pani Burmistrz Alicja Sielicka oraz Pani skarbnik Agnieszka Bryja, doskonale prezentując się na wybiegu. Choreografia do pokazu została natomiast przygotowana przez instruktora tańca – Piotra Krzyżanowskiego. Ponadto krótkie recitale wokalne zaprezentowali: pani Marta Pauch oraz pan Artur Ciepliński. Z kolei dla poprawy humoru z nadzwyczaj zabawną piosenką na scenie wystąpiły Krasnoludki, czyli prochowickie seniorki. Dla mieszkanek miasta i gminy Prochowice wystąpił także legnicki kabaret „To i owo” z przedstawieniem pt. „Rolnik szuka żony”.

Jeszcze przed rozpoczęciem naszego spektaklu szybko można było zauważyć, że Panie potrzebowały wspólnego uczestnictwa w wydarzeniu kulturalno-rozrywkowym, gdyż miejsca na widowni zajęte były właściwie wszystkie.

Ważne jest również, że podczas wydarzenia okazaliśmy wyrazy solidarności z Ukrainą, między innymi aranżując scenografię w niebiesko-żółtych barwach, jak również rozdając widzom kokardy narodowe Ukrainy.