Wycieczką do Kopalni Złota w Złotym Stoku zakończył się pierwszy turnus zajęć wakacyjnych z Prochowickim Ośrodkiem Kultury i Sportu. W dniach od 13 do 17 lipca dzieci z Miasta i Gminy Prochowice mogły cieszyć się mnóstwem wspaniałej zabawy.
Program przygotowany przez POKiS rozpoczął się fascynującymi warsztatami czerpania papieru, podczas których dzieci nie tylko mogły się wspaniale i kreatywnie bawić, ale również wiele dowiedziały się pozornie tak zwykłej rzeczy, jaką jest papier. Po zajęciach warsztatowych udaliśmy się do parku, gdzie czkało ognisko i podpłomyki, a także i tam można się było wykazać kreatywnie, malując na folii stretchowej.
Kolejnego dnia odbyła się wycieczka do Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej w Dobkowie, gdzie na najmłodszych czekało wiele godzin wesołych, kreatywnych, inspirujących i edukacyjnych zajęć. Podczas tego wyjazdu dzieci otrzymały garść wiedzy i ciekawostek o regionie Pogórza i Gór Kaczawskich, czyli Krainy Wygasłych Wulkanów.
W środę odbyła się kolejna wycieczka, tym razem do Osady Danieli koło Zamienic. Jest to miejsce niezwykle urokliwe, gdzie zwłaszcza na najmłodszych czeka wiele wspaniałych atrakcji takich jak: obcowanie ze zwierzętami, a jest ich tam naprawdę dużo, jedną z głównych atrakcji jest karmienie danieli, można również korzystać z placu zabaw, czy upiec kiełbaskę na ognisku. Oprócz wspomnianych już danieli w osadzie można spotkać kangury, lamy, kuce, bażanty, nutrie, króliki i wiele więcej innych zwierząt. Wyjazd do osady sprawił, że wszyscy uczestnicy wycieczki wrócili pełni radości.
Czwartek upłynął pod znakiem kolejnych zajęć warsztatowych, gier i zabaw ruchowych w sali Prochowickiego Ośrodka Kultury i Sportu prowadzonych przez Centrum Fantazja. Uczestnicy zajęć robili slime, zdobili magnesy, wydrapywali niezwykłe rysunki na specjalnym papierze. Była także wata cukrowa i świetna, wyczerpująca zabawa.
Na koniec zabraliśmy dzieci do Kopalni Złota w Złotym Stoku, gdzie zwiedzaliśmy podziemną trasę turystyczną, dowiadując się przy tym wile o szlachetnym kruszcu, jakim jest złoto. Podczas wycieczki zwiedziliśmy „Sztolnię Gertruda”, w której znajduje się część muzealna, zobaczyliśmy jedyny w Polsce podziemny wodospad w „Sztolni Czarnej”. Niewątpliwą atrakcją był wyjazd na powierzchnię kolejką kursującą w kopalni. Na zewnątrz jeszcze najmłodsi zobaczyli, jak wygląda praca mincerza oraz, w jaki sposób odlewane są sztabki złota.