Dnia 28 września 2021 r. rozdano po raz XX Dolnośląskie Certyfikaty Gospodarcze. To jedno z najważniejszych i prestiżowych wyróżnień dla przedsiębiorców. Jest swoistym regionalnym certyfikatem wiarygodności i jakości gospodarczej firmy.

Wśród tegorocznych laureatów jubileuszowej gali znalazło się Prochowickie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. w Prochowicach, które otrzymało Dolnośląski Certyfikat Gospodarczy przyznany przez Kapitułę DCG pod przewodnictwem Marszałka Województwa Dolnośląskiego za rzetelność i gospodarczą jakość. Firma spełniła kryteria wymagane w konkursie m.in.: odznacza się pozytywnymi wynikami finansowymi, wysoką pozycją na rynku i innowacyjnością, a także regulowaniem w terminie zobowiązań (w tym podatkowych), a także inwestuje w rozwój swój i swoich pracowników. Niezbędnym warunkiem jest także, aby siedziba firmy znajdowała się na Dolnym Śląsku. Jest to wielki sukces dla gminnej spółki, której jedynym właścicielem jest Gmina Prochowice.

Wspomnieć należy, że w maju 2019 roku Prochowickie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o. o. w Prochowicach zostało wyróżnione za dynamiczny rozwój w XIII edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2018 r.

W czasie dotychczasowych dwudziestu edycji DCG przyznano około 700 certyfikatów dla około 300 firm.