Od wielu dekad 1 czerwca niemalże w każdym zakątku świata obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka, o którym w Prochowicach również nigdy nie zapominamy. Tym razem na zaproszenie Burmistrz Miasta i Gminy Prochowice Alicji Sielickiej oraz Prochowickiego Ośrodka Kultury i Sportu kilkaset dzieci z miasta i gminy Prochowice skorzystało z atrakcji przygotowanych w Parku Miejskim, który tego dnia stał się areną radości.

Program „Gminnego Dnia Dziecka – Festiwal Radości i Uśmiechu” rozpoczął się o godzinie 11.00 i trwał do 14.00. Był to czas spędzony niezwykle intensywnie. Dzieci, które przybyły na parkową łąkę mogły bezpłatnie korzystać z dmuchanych zjeżdżalni, malowania twarzy, gier, zabaw i konkursów przygotowanych przez PTTK Oddział Ziemi Prochowickiej. Wiele radości dzieciom sprawiła „laserowa strzelnica”. Nie zabrakło również pokazów przygotowanych przez funkcjonariuszy Policji oraz Strażaków z OSP Prochowice. Miły akcent stanowiły również dwie alpaki, które dzieci mogły głaskać i karmić.

Poza możliwością skorzystania z wielu atrakcyjnych zabaw najmłodsi mieszkańcy miasta i gminy Prochowice mogli zaprezentować swoje talenty na scenie. W specjalnie przygotowanym na Dzień Dziecka programie wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Prochowicach, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Dąbiu, a także Przedszkolaki.

Jeśli ktoś w trakcie zabaw zgłodniał, mógł się poczęstować kiełbaską z grilla, watą cukrową, popcornem i malinowym sokiem, a nawet „zakręconą frytką”.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom Gminnego Dnia Dziecka oraz wszystkim osobom, które zdecydowały się wesprzeć organizację wydarzenia.