W niedzielę, 20 marca 2022 r. w Prochowicach zakończył się trzydniowy Harcerski Rajd MARZANNA 2022, w którym wzięło udział 150 uczestników z Organizacji Harcerskiej Pro Mundi, Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Legnicy oraz 3 Malczyckiego Szczepu Harcerskiego “Ogień” z Hufca ZHP w Środzie Śląskiej. Podczas apelu na terenie przy Szkole Podstawowej nr 2 w Prochowicach im. Tadeusza Kościuszki patrole poznały wyniki rajdowej rywalizacji, a nagrody laureatom wręczyli komendant Rajdu pwd. Mateusz Materek i oboźny Rajdu phm. Dawid Czaja. Uroczystość odbyła się w obecności Patrona Rajdu, pani Burmistrz Alicji Sielickiej, która za przychylność harcerzom otrzymała chustę przyjaciela od legnickiego Hufca ZHP.

W kategorii zuchowej:
I m. – 2 Prochowicka Gromada Zuchowa “Wilczki”
II m. – 3 Gromada Zuchowa “Hakuna Matata”

W kategorii harcerskiej:
I m. – 13 Artystyczna Drużyna Harcerska “Pryzmat”
II m. – Patrol “Kościuszkowcy” (22 Prochowicka Drużyna Harcerska)
III m. – 37 Drużyna Harcerska “Nox Ignis”

W kategorii Harcerze starsi + Wędrownicy:
I m. – 4 Męska Drużyna Harcerska “Pancerni”
II m. – Próbna Drużyna Wędrownicza “Włóczykije”
III m. – 90 Obronna Drużyna Wędrownicza “GROM”

Wszyscy uczestnicy apelu otrzymali prochowickie pamiątki, a patrolowi pamiątkowe albumy. Wcześniej uczestnicy Rajdu otrzymali koszulki ufundowane przez samorząd powiatu legnickiego oraz butony i magnesy z logo Rajdu i herbem fundatora – Gminy Prochowice. Donatorem głównej nagrody na trasie wędrowniczej była Chorągiew Dolnośląska ZHP, która wsparła Rajd także środkami z rządowego programu ROHiS i programu samorządu Dolnego Śląska pt. “Rusz się z nami harcerzami 2022”.

Rajd odbywał się pod patronatem Starosty Legnickiego – pana Adama Babuśki, Burmistrza Miasta i Gminy Prochowice – pani Alicji Sielickiej oraz Komendanta Chorągwi Dolnośląskiej ZHP – druhny hm. Doroty Kołakowskiej.