Zuchy i harcerze z legnickiego Hufca ZHP “zaanektowali” w sobotę 7 października br. część Grzymalina w gminie Miłkowice i proklamowali w nim Bramborowo!

I jak to w Bramborowie wszystko działo się wokół ziemniaka . No może poza apelem rozpoczynającym Harcerski Start Hufca. Po raz pierwszy na HSH były reprezentowane 29 Próbna Drużyna Harcerska z Chojnowa i 1 Gromada Zuchowa “Chochliki”.

Jednak zaraz po apelu gromady i drużyny zabrały się za obieranie ziemniaków. Nie zabrakło konkursu na najdłuższą obierkę oraz na najmniejsze ubyki wagowe po obraniu 1 kilograma bramborów. Następnie uczestnicy rzucali przysłowiowym ziemniakiem do celu i w dal. Tu szczególne osiągnięcia mieli Oliwier z 218 DH “Element”, Filip z 15 DH “Antares” oraz Kacper z 218 DH i Mikołaj z 22 PDH.

W czasie rywalizacji gromad i drużyn kadra z powierzonych jej obranych gruli ugotowała pyszną zupę, usmażyła masę placków ziemniaczanych i mnóstwo talerzy frytek. Nagrody za rywalizację też były tematycznie związane z fabułą – paczki z chrupkami ziemniaczanymi. Zdobyły je następujące patrole drużyny harcerskie i szóstki zuchowe: 15 DH “Antares”, 22 PDH, 218 DH “Element”, “Ziemniaczane łódeczki” i “Fryteczki z 2 PGZ “Wilczki” oraz “Ziemniaczki” z 1 GZ “Chochliki”.

Organizatorzy znaleźli chwilę na zajęcia w drużynach, podczas których wykonały one bramborowe ramki do zdjęć czy pieczątki z bulw. Przed wieczorną Mszą Św. odprawioną przez kapelana hufca księdza pwd. Krzysztofa Czadowskiego, uczestnicy zdążyli jeszcze wysłuchać piosenek przygotowanych w ramach zadania przedstartowego, zobaczyć scenkę kabaretową, pośpiewać z druhną Klaudią i popląsać z druhnami Weroniką i Oliwią. Nocny odpoczynek przerwało harcerzom wezwanie drużynowych i przybocznych na grę nocną. Jak łatwo się domyślić dotyczyła ona poszukiwania bramborów w ciemnościach.

Przygoda w Bramborowie zakończyła się w niedzielę wyjazdem do Jezierzan na Piknik Przyjaciół Dolnego Śląska.
Po więcej zapraszamy na https://www.facebook.com/LegnicaZHP

Komenda Harcerskiego Startu Hufca