Uwaga mieszkańcy
Z dniem 1 czerwca 2026 r. wzrastają opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla nieruchomości, na której zamieszkują mieszkańcy, a także dla nieruchomości na której nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne.
Opłaty wynosić będą:
– nieruchomości zamieszkałe 46,00 zł od osoby, w przypadku posiadania kompostownika
opłata ulega zmniejszeniu o 5,00 zł;
– jeżeli właściciel nieruchomości nie wypełnia obowiązku zbierania odpadów komunalnych
w sposób selektywny, oplata ulega podwyższeniu i wynosi 138,00 zł. miesięcznie od osoby;
– nieruchomości niezamieszkałe:
| Pojemność pojemnika | Stawki (zł) |
| 60 l | 20,00 |
| 120 l | 80,00 |
| 240 l | 80,00 |
| 1100 l | 366,33 |
| 2500 l | 833,33 |
Główne przyczyny wzrostu cen
– wzrost cen paliwa;
– wzrost płacy minimalnej;
– ustawa o elektro mobilności i zmiana rozporządzenia określającego możliwe sposoby
zagospodarowywania zmieszanych (pozostałych po segregacji) odpadów komunalnych.