Święty Mikołaj ponownie odwiedził gminę Prochowice! Tegoroczna wizyta Świętego Mikołaja rozpoczęła się 3 grudnia od prochowickiego „Jarmarku z Mikołajem”. Tym razem kolorowy i pełen atrakcji jarmark został zorganizowany w samym centrum miasta. Na zaproszenie Burmistrza Miasta i Gminy Prochowice oraz Prochowickiego Ośrodka Kultury i Sportu gość z dalekiej północy w tym roku przybył do pięknie zrewitalizowanego Rynku, gdzie mógł spotkać się z najmłodszymi mieszkańcami i wręczyć im wyczekiwane paczki.

Mikołajkowy program rozpoczął się już o godzinie 14.00. Na miejscu wydarzenia nie brakowało straganów z rzemieślniczymi wyrobami – rękodziełem, miodami, świątecznymi ozdobami, czy też pachnącymi i smacznymi piernikami. Swoje stoiska przygotowały także lokalne Koła Gospodyń Wiejskich, które zadbały o wykwintną strawę i gorącą herbatę.

Wyjątkową atrakcją była kolejka kursująca na rynkowej pętli – chętnych do przejażdżki „mikołajowym pociągiem” nie brakowało. Na „Jarmarku z Mikołajem” pojawili się również szczudlarze rozdający słodkości wszystkim, którzy przybyli na spotkanie z Mikołajem, a kiedy zrobiło się już ciemno, odbył się fascynujący i zapierający dech pokaz ognia w wykonaniu grupy artystycznej Świetliki.

Święty Mikołaj pojawił się w rynku około 17.00, aby rozdać dzieciom paczki. Wcześniej jednak najmłodsi uczestnicy naszej familijnej zabawy musieli wykazać się w konkursach i zadaniach przygotowanych na polecenie Mikołaja.