Jakże przyjemnie jest spędzić gorący dzień w cieniu rozłożystych koron drzew, a jeszcze lepiej, kiedy w pobliżu szumi woda. W takich okolicznościach można było aktywnie wypocząć w niedzielne popołudnie 12 czerwca w Parku Miejskim w Prochowicach. Tego dnia bowiem Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Nasza Gmina” w Prochowicach przy współpracy z Prochowickim Ośrodkiem Kultury i Sportu realizowało zadanie pn. „W kajaku z produktem lokalnym okolic powiatu legnickiego”, któremu patronowała Burmistrz Miasta i Gminy Prochowice Alicja Sielicka.

Rodzinne pikniki turystyczno-rekreacyjne organizujemy cyklicznie już od kilku lat i za każdym razem wszyscy uczestnicy świetnie się bawią. Tegoroczna edycja została nieco rozszerzona, gdyż poza spływem kajakowym promowaliśmy produkt lokalny. Na ustawionych przy parkowych alejkach stoiskach, można było kupić miód z lokalnej pasieki, skosztować produktów Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Prochowice, czy też ręcznie robionych lokalnych lodów naturalnych o niecodziennych smakach. Współpracując z Muzeum Miedzi w Legnicy odwiedzających park, zaprosiliśmy również na ciekawe warsztaty metalurgiczne. Zainteresowani regionem mogli również zaczerpnąć garść informacji na jego temat, na stoisku Stowarzyszenia Kraina Łęgów Odrzańskich. Podczas wydarzenia nie zabrakło oczywiście atrakcji dla najmłodszych w postaci dmuchanych zjeżdżalni, które dostępne były bezpłatnie.

Na wodną wycieczkę rowerem wodnym po Młynówce wraz z mieszkańcami udała się Burmistrz Miasta i Gminy Prochowice Alicja Sielicka, a także w krótki rejs kajakiem wypłynął Starosta Powiatu Legnickiego Adam Babuśka, który odwiedził nasze urokliwe miasteczko.

Celem realizacji projektu było upowszechnianie walorów przyrodniczych, turystycznych, kulturowych, historycznych i krajoznawczych powiatu legnickiego, jak również tworzenie warunków do aktywnego wypoczynku oraz promowanie produktów lokalnych.

Realizacja zadania publicznego współfinansowana była ze środków Powiatu Legnickiego.