W naszym województwie ferie zimowe rozpoczęły się 31 stycznia. W związku z zimową przerwą Burmistrz Miasta i Gminy Prochowice Alicja Sielicka oraz Prochowicki Ośrodek Kultury i Sportu zaproponowali cykl kreatywnych zajęć dodatkowych pn. „KREATYWNA ZIMA” skierowanych dla dzieci i młodzieży szkolnej z miasta i gminy Prochowice.

Zajęcia rozpoczęliśmy bardzo ciekawym spotkaniem, czyli warsztatami rysunku komiksowego. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzieli się, jak wygląda komiksowa forma opowiadania historii. Mieli również za zadanie wymyślić i narysować swoje własne opowiadanie. Zajęcia bez wątpienia pozwoliły wyzwolić pokłady kreatywności i wyobraźni.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia kulinarne zaproponowane zarówno w Prochowickim Ośrodku Kultury i Sportu, jak i na świetlicach wiejskich. Podczas zajęć powstawały same smakowitości: gofry, babeczki, naleśniki, a nawet pizza. Wszystko zrobione z dziecięcą fantazją zostało skonsumowane z wielkim entuzjazmem. W trakcie zajęć można było zauważyć, że dzieci doskonale radzą sobie w kuchni oraz że przyrządzanie rozmaitych potraw nie sprawia im trudności, a gotowanie jest świetną formą zabawy dającą mnóstwo radości. O tym, jakie pyszne i pełne wartości odżywczych smakołyki zrobiły dzieci, mogła się przekonać Burmistrz Miasta i Gminy Prochowice Alicja Sielicka, która z wielkim smakiem próbowała babeczek z mąki orkiszowej oraz słodkich ciastek z dyni.

Wyjazd do kina, bal karnawałowy dla dzieci, zajęcia z robotyki to tylko niektóre propozycje, jakie zachęciły do uczestnictwa w cyklu „KREATYWNA ZIMA”.