Pierwszy kwietniowy weekend dla mieszkańców miasta i gminy Prochowice z całą pewnością był bardzo interesujący dzięki bogatej ofercie kulturalno-rekreacyjnej mocno nacechowanej tradycjami. Burmistrz Miasta i Gminy Prochowice Alicja Sielicka oraz Prochowicki Ośrodek Kultury i Sportu zaprosili w prima aprilis na zorganizowany kiermasz wiosenno-wielkanocny. I to wcale nie był żart. Na przygotowanych stoiskach, które zlokalizowane zostały przy siedzibie POKiS, gdzie między 10.00 a 14.00 można było kupić przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z Rogowa Legnickiego, Dąbia oraz Szkołę Podstawowa w Dąbiu tradycyjne wielkanocne ciasta i inne smakołyki. Nie zabrakło również stoisk z cudownym rękodziełem i świątecznymi ozdobami wykonanymi przez lokalnych twórców z Gromadzynia i Mierzowic, czy też miodami z lokalnej pasieki.

Jest nam niezwykle miło, że deszczowa pogada, nie przestraszyła mieszkańców, którzy licznie odwiedzali stragany.

Natomiast Niedzielę Palmową poświeciliśmy pamięci św. Jana Pawła II. Wydarzenie związane z 18. rocznicą śmierci Wielkiego Polaka trwały kilka godzin, a rozpoczęły się o godzinie 15.30 w sali widowiskowej Prochowickiego Ośrodka Kultury i Sportu montażem słowno-muzycznym przygotowanym przez zespół Pastuszki Art z Gogołowic. Po wzruszającym koncercie uroczystość przeniosła się do kościoła parafialnego św. Jana Chrzciciela w Prochowicach, gdzie odbyła się część liturgiczna. Wieczór upamiętniający św. Jana Pawła II zakończył się po godzinie 21.37 chwilą zadumy przy pomniku Papieża Pielgrzyma.

Na wydarzenia upamiętniające Papieża Polaka zaprosili Burmistrz Miasta i Gminy Prochowice Alicja Sielicka, Parafia Rzymskokatolicka św. Jana Chrzciciela w Prochowicach, Ksiądz Proboszcz Ireneusz Wójs oraz Prochowicki Ośrodek Kultury i Sportu.