Obiekty rekreacyjne i sportowe


Obiekty rekreacyjno – sportowe

W mieście i gminie Prochowice znajdują się obiekty rekreacyjno-sportowe jak:

Stadion piłkarski

gospodarzem stadionu jest GKS „Prochowiczanka”, stadion dysponuje 2 boiskami: głównym i treningowym. Do dyspozycji zawodników są: szatnie, siłownia, sala klubowa. Stadion wyposażony jest w spikerkę i krytą trybunę.

Sala gimnastyczna

sala należy do Szkoły Podstawowej w Prochowicach ale jest wykorzystywana nie tylko przez uczniów tej szkoły. W sali w okresie zimowym trenują piłkarze nożni, siatkarze i karatecy. Odbywają się także rozgrywki: Mikołajkowego Turnieju Piłki Nożnej ( drużyn podwórkowych), Turniej Piłki Siatkowej Kobiet z okazji Dnia Kobiet, Turnieje piłki siatkowej amatorów ale także Ogólnopolski Integracyjny Turniej Tańca Towarzyskiego.

Basen kąpielowy otwarty

wybudowany został w 1938r. przez mieszkańców miasta , należał do najładniejszych na Dolnym Śląsku. Obecnie znajduje się w administracji Prochowickiego Ośrodka Kultury i Sportu. Od wielu lat udostępniany jest dla dzieci i młodzieży szkolnej bezpłatnie. Na basenie znajduje się: boisko do piłki siatkowej, koszykówki i mini piłki nożnej. W sezonie letnim POKiS prowadzi na basenie ciekawe zajęcia sportowo-rekreacyjne i kulturalne.

Osiedlowe obiekty rekreacyjno-sportowe

wyposażone w boiska do piłki siatkowej, ogródki jordanowskie, stół pingpongowy

Boiska wiejskie

boiska do piłki nożnej zlokalizowane w 8 wsiach gminy, w tym w 5 wykorzystywane są przede wszystkim przez funkcjonujące tam kluby sportowe (Golanka Dolna, Dąbie, Kawice, Kwiatkowice i Szczedrzykowice). W większości wsi znajdują się także boiska do piłki siatkowej oraz do mini kosza.

Wszystkie są wykorzystywane przez mieszkańców w tym młodzież, do rozwoju kultury fizycznej oraz organizacji wiejskich imprez okolicznościowych i kulturalnych.

Wiejskie ogródki jordanowskie