W Prochowicach lato zakończyło się „Osiedlowym Świętem Ziemniaka”. 22 września na Osiedlu XXX-lecia mieszkańcy już szósty rok z rzędu biesiadowali przy potrawach, których głównym tematem był ziemniak. W przygotowanie rozmaitych dań zaangażowali się mieszkańcy, osiedla jak również Koło Gospodyń Wiejskich „Mierzowiczanki”, KGW Golanka Dolna, KGW Rogów Legnicki i OSP Prochowice.

Wydarzenie to nie tylko degustacja potraw, ale również występy artystyczne, czy zabawy i konkursy dla dzieci przeprowadzone między innymi przez strażaków. W tym rok na scenie zaprezentował się Zespół Ludowy „Kumoszki” z Golanki Dolnej występując w nowych, niedawno szytych na miarę strojach. Muzycznie towarzyszył także mieszkańcom „Chór Dnia Jednego” śpiewając zebranym znane polskie i światowe przeboje. Niezwykły pokaz taneczny na parkiecie przed sceną dało trio składające się z trzech młodych dziewcząt. Po występach artystycznych o oprawę muzyczną zadbał nie kto inny jak Jan Łukasz.

Dzieci podczas imprezy mogły skorzystać z zabaw na dmuchanych zamkach oraz bawić się układając gigantyczne klocki. Dużą atrakcją dla najmłodszych były przejażdżki zabytkowym traktorem Państwa Urbańskich z Dąbia.

Na wydarzenia mieszkańców zaprosiła Pani Burmistrz Alicja Sielicka wraz z radnymi okręgu Jadwigą Leszczyńską, Maciejem Dorożko, Maciejem Gniteckim oraz Prochowicki Ośrodkiem Kultury I Sportu.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za pomoc I wsparcie przy organizacji wydarzenia. Na “ziemniaka” zapraszamy już za rok.