Pierwsi uchodźcy są już u nas. To przestraszone matki z dziećmi.

Gmina Prochowice zakwaterowała wczoraj (15 marca 2022 r.) 18 uchodźców uciekających z ogarniętej wojną Ukrainy (kobiety starsze i matki z dziećmi).
Przybyli znaleźli schronienie w sali przy Stadionie Sportowym w Prochowicach. Jeszcze dziś spodziewamy się kolejnych 20 osób!!

Bardzo cieszy nas aktywność naszych mieszkańców w organizacji pomocy dla uchodźców z Ukrainy. Apelujemy po raz kolejny do osób, które chcą udzielić schronienia w swoich domach aby zgłaszali się do urzędu osobiście bądź telefonicznie.
Ważne jest aby tę pomoc dobrze przygotować!
Gmina Prochowice w budynku remizy OSP przy ul. Wrocławskiej nr 65 prowadzi zbiórkę najpotrzebniejszych artykułów pomocowych dla przybyłych Uchodźców.

Potrzebujemy:
produkty żywnościowe: konserwy, olej, cukier, makarony, mąka, kasza, ryż, herbata, kawa, słodycze, mleko UHT, warzywa/owoce w puszkach (np. fasola, groszek, kukurydza, ananas, brzoskwinia), przeciery pomidorowe w kartonach, suszone owoce, orzechy.
Produkty kosmetyczne i chemia: żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, pampersy dla dzieci, płyny i proszki do prania, płyny do mycia naczyń oraz chemia gospodarstwa domowego.

O bieżących potrzebach będziemy Państwa na bieżąco informować.

Potrzebna na chwilą obecną jest pralka!!!!!!
Osoby przebywające w miejscach wyznaczonych przez gminę potrzebują uprać swoje osobiste rzeczy!!!!

GCZK Prochowice

Pierwsi uchodźcy są już u nas