Pierwszy tydzień ferii już za nami. Zaczynamy więc kolejny. Tymczasem jednak podsumujmy, co działo się w Prochowickim Ośrodku Kultury i Sportu podczas pierwszej części zimowej przerwy od nauki w szkole.

Ferie zaczęliśmy warsztatami pn. „SzachulcoveLove”, podczas których dzieci i młodzież budowała własne domki o konstrukcji szachulcowej. Uczestnicy oprócz wyśmienitej zabawy zdobyli sporą dawkę nowej wiedzy o regionie oraz o domach szachulcowych właśnie. Kolejnym punktem programu były warsztaty chemiczne, a także „string art”. Zajęcia, na których przeprowadzane były eksperymenty, także dały najmłodszym mieszkańcom gminy mnóstwo frajdy. W trakcie kreatywnych zajęć ze „string artu” powstały niezwykłe dzieła wykonane z włóczki. Tak spędzony czas bardzo spodobał się naszej młodzieży.

Poza kreatywnymi warsztatami pojechaliśmy również do wałbrzyskiego Teatru Lalki i Aktora na wspaniały spektakl „Tajemniczy ogród”, wszyscy byliśmy zachwyceni realizacją przedstawienia.

Tydzień natomiast zakończyliśmy ogniskiem i zabawami terenowymi. W trakcie harców na powietrzu dzieci odwiedziła Burmistrz Miasta i Gminy Prochowice Alicja Sielicka, która obdarowała wszystkich słodkościami. O pełne brzuchy podczas wycieczek zadbał tradycyjnie MGOPS w Prochowicach, za co serdecznie dziękujemy.