W ramach XXXIV Międzynarodowego Integracyjnego Pleneru Plastycznego w Prochowicach zapraszamy na warsztaty plastyczne dla dzieci pt. „Prochowickie lato w powiecie”, które odbędą się 1 lipca 2020 o godz. 12.00 w Parku Miejskim w Prochowicach. Organizacja warsztatów przebiegać będzie zgodnie z wszelkimi zaleceniami dotyczącymi pandemii SARS-CoV-2.

W tym roku prochowicki plener plastyczny odbywa się w dniach 29.06-4.07.2020, jednakże w zminimalizowanej formie ze względu na pandemię koronawirusa. Do uczestnictwa tym razem zaproszono jedynie kilkoro laureatów z poprzednich lat. Decyzja o zorganizowaniu wydarzenia zapadła ze względu na chęć zachowania ciągłości i wieloletniej tradycji pleneru plastycznego. Uczestnicy w trakcie trwania pleneru zobowiązani są do wykonania trzech prac plastycznych zgodnych z tematami:

a) „Co mi w duszy gra”

b) „Kopie wielkich mistrzów”

c) „Kwiaty”

Wernisaż prac odbędzie się w sobotę 4 lipca o godz. 17.00 w sali widowiskowej Prochowickiego Ośrodka Kultury i Sportu. Zapraszają Burmistrz MiG Prochowice Alicja Sielicka oraz Prochowicki Ośrodek Kultury i Sportu. Tegoroczne wydarzenie mogło zostać zorganizowane dzięki wsparciu Starostwa Powiatu Legnickiego.