Prochowicki Dzień Senior,

Wyjątkowy listopadowy wieczór z niesamowitą artystką i wspaniałą publicznością, który zapadnie wszystkim w pamięć.
22 listopada w ramach „Prochowickiego Dnia Seniora” sala widowiskowa Prochowickiego Ośrodka Kultury i Sportu stała się namiastką opery.
Tego wieczoru motywem przewodnim była muzyka poważna i opera właśnie. Artystka, która wystąpiła dla prochowickiej publiczności to – Liliana Iżyk. Sopranistka o niezwykłym głosie, choć urodzona w San Francisco, to jednak lubinianka. Jest laureatką wielu prestiżowych konkursów wokalnych na całym świecie. Występowała między innymi w Stanach Zjednoczonych i Australii. Jest również znana z występów w takich programach jak „Mam Talent” czy „Must Be the Music”. W Prochowicach występowała już kilka razy, prowadziła tu także zajęcia wokalne. Jednak za każdym razem jej recital wywołuje wiele emocji i wzruszeń, przenosi w zupełnie inny wymiar. Cała zgromadzona publiczność była zachwycona koncertem, o czym świadczyły owacje na stojąco.
Podczas wydarzenia zadedykowanego seniorom oprócz koncertu odbył się także pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu trzech par pod przewodnictwem Pana Piotra Krzyżanowskiego.
Dodatkowo w miłą atmosferę wprowadzał przygotowany słodki poczęstunek i symboliczna lampka szampana.