REJESTRACJA W URZĘDZIE PRACY PRZEZ INTERNET

Aby zarejestrować się jako osoba bezrobotna wcale nie musisz stawiać się osobiście w powiatowym urzędzie pracy. Pełnej rejestracji możesz dokonać przez Internet. Pamiętaj jednak o wcześniejszym przygotowaniu dokumentacji dotyczącej m.in. Twojego wykształcenia, historii zawodowej oraz zaświadczeń, które zweryfikują status oraz ustalą ewentualne prawo do zasiłku.

Potwierdzeniem wpisania Cię do rejestru osób bezrobotnych będzie decyzja z urzędu pracy, która zależnie od wybranej w formularzu formy kontaktu przyjdzie przez stronę praca.gov.pl lub pocztą tradycyjną.

Więcej informacji znajdziesz:
https://zielonalinia.gov.pl/-/elektroniczna-rejestracja-w-urzedzie-pra-1

Podpowiadamy, jak dokonać rejestracji w urzędzie pracy jako osoba bezrobotna, korzystając z modułu praca.gov.pl. W poniższym linku znajduje się szczegółowa Instrukcja elektronicznej rejestracji jako osoba bezrobotna lub poszukująca pracy:
https://psz.praca.gov.pl/dla-bezrobotnych-i-poszukujacych-pracy/rejestracja-w-urzedzie/instrukcja-elektronicznej-rejestracji
—————————————–

Jeżeli chcesz zarejestrować się osobiście w Powiatowym Urzędzie Pracy w Legnicy, ul. gen. Wł. Andersa 2, należy wcześniej umówić wizytę.

Można to zrobić na trzy sposoby:
przez Internet – https://bezkolejki.eu/puplegnica/Reservation
telefonicznie – nr tel. 76 722 52 33
osobiście – na stanowisku „Informacja” w holu PUP ul .gen. Wł. Andersa 2 w Legnicy,

Otrzymasz wówczas numer rezerwacji wizyty. Będąc w naszej placówce wpisz ten numer na ekranie biletomatu. Otrzymasz bilet i zostaniesz zaproszony do odpowiedniego pracownika.

W razie pytań zadzwoń do nas :
REJESTRACJA – Powiatowy Urząd Pracy w Legnicy
tel. 76/722-52-29