W hotelu QUBUS w Legnicy odbyła się XIII Samorządowa Gala Mistrzów Sportu Zagłębia Miedziowego. To był wyjątkowy wieczór, w imprezie udział wzięło blisko 400 gości. Spotkały się osoby ze świata sportu, liderzy samorządów Zagłębia Miedziowego, ludzie ze świata polityki i biznesu. Nie zabrakło polityków, samorządowców i przede wszystkim sportowców, trenerów. Gala Sportu odbyła się pod Patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki co nie powinno nikogo dziwić ponieważ wiceministrem resortu od miesiąca jest lubinianin, pasjonat sportu i rekreacji, poseł Piotr BORYS. A gospodarzem Gali już tradycyjnie od 13 lat był prezydent Legnicy Tadeusz KRZAKOWSKI, któremu sport zarówno ten profesjonalny, jak i sport dzieci i młodzieży jest szczególnie bliski.
– Cieszę się, że po przerwie Gala Sportu z mocnym naciskiem na samorządy powrócił – powiedział minister Piotr BORYS. – Uczynię wszystko co w mojej mocy aby za rok ta formuła była poszerzona o najlepszych sportowców sportu profesjonalnego w naszym regionie.

Gmina Prochowice
Alicja Sielicka – Burmistrz Gminy Prochowice lubi zaskakiwać. Nagrodziła sportowców także w nietypowej dyscyplinie jaką jest…taniec towarzyski. To ukłon w stosunku do klubu tanecznego IMPULS, która rozsławia gminę Prochowice na parkietach nie tylko krajowych…

Nominacje w dwóch kategoriach: Sportowiec: taniec towarzyski, para taneczna: Alicja Nowak i Jakub Kowalczyk. Kuba Kowalczyk i Ala Nowak para Klubu Sportowego Tańca Towarzyskiego „IMPULS” Prochowice, legitymująca się klasą taneczną E w sportowym tańcu towarzyskim zarówno w tańcach standardowych jak i latynoamerykańskich.

Taekwon-do: Michał Wojszwiłło w 2023 roku zajął drugie miejsce i został wicemistrzem Polski seniorów w kategorii wagowej mężczyzn (85 kg +).

Kategoria trener: taniec towarzyski Piotr Krzyżanowski – pedagog, choreograf, nauczyciel tańca, propagator sportowego tańca towarzyskiego. Założyciel klubów sportowego tańca towarzyskiego w Prochowicach i Legnicy. Wraz z żoną Beatą Krzyżanowską wielokrotni reprezentanci klubu UKTS „LEW” Legnica.