W dniu 9 października br. w Prochowicach lato zakończyło się „Osiedlowym Świętem Ziemniaka”. Na Osiedlu XXX-lecia mieszkańcy już po raz kolejny biesiadowali przy potrawach, których motywem przewodnim był ziemniak. W przygotowanie rozmaitych dań zaangażowali się przede wszystkim: Gmina Prochowice, mieszkańcy osiedla, jednostki oświatowe, jak również Koła Gospodyń Wiejskich i OSP Prochowice.
Święto pieczonego ziemniaka to integracja mieszkańców osiedla, a także mile spędzone popołudnie przez dzieci i dorosłych.

Wydarzenie to nie tylko degustacja potraw, ale również występy artystyczne, czy zabawy i konkursy dla dzieci. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy kickboxingu. Gwiazdą muzyczną był zespół Mietkowianki z Mietkowa. O oprawę muzyczną przedsięwzięcia tradycyjnie dbał radny Powiatu Legnickiego Jan ŁUKASZ.

Dzieci podczas imprezy mogły skorzystać z zabaw na dmuchanych zamkach oraz brać udział w licznych konkursach
Na wydarzenia mieszkańców zaprosiła Pani Burmistrz Alicja Sielicka wraz z radnymi okręgu Jadwigą Leszczyńską, Maciejem Dorożko, Maciejem Gniteckim oraz Prochowicki Ośrodkiem Kultury i Sportu.