W Prochowicach od blisko dekady w październiku specjalnie dla miłośników potraw z ziemniaka organizowane jest wydarzenie pn. „Święto Pieczonego Ziemniaka – Prochowickie Smaki Ziemniaka”. Tym razem Święto Ziemniaka odbędzie się 22 października niezmiennie na placu rekreacyjno-sportowym przy ul. Powstańców Wielkopolskich w Prochowicach. Jak zawsze podczas wydarzenia będzie można spróbować wyjątkowych dań, których głównym składnikiem będą oczywiście ziemniaki. Degustacji towarzyszyć będzie program artystyczny, w którym na scenie wystąpi Chór Dnia Jednego, Zespoły: Hosadyna od Lubina oraz Dolnoślązacy. Pokaz umiejętności dadzą także młodzi zapaśnicy z ULKS „MATADOR” Prochowice. Nie zabraknie również strefy z atrakcjami dla najmłodszych uczestników. Początek imprezy zaplanowany jest na godzinę 14.00.

Na miejscu wydarzenia metą będzie mieć specjalny bieg KGW I PRZYJACIELE W BIEGU zorganizowany w ramach ogólnopolskiej akcji „Kobieta w biegu – Zawsze Pier(w)si”.
Na „Święto Pieczonego Ziemniaka – Prochowickie Smaki Ziemniaka” zapraszają Burmistrz Miasta i Gminy Prochowice Alicja Sielicka, Radni Okręgu: Jadwiga Leszczyńska, Maciej Dorożko i Maciej Gnitecki, Prochowicki Ośrodek Kultury i Sportu, Polskie Stowarzyszenie Szczęśliwych Emerytów.

– Termin: 22 października 2023
– Godzina: 14.00
– Miejsce: plac rekreacyjno-sportowym przy ul. Powstańców Wielkopolskich w Prochowicach

Święto Pieczonego Ziemniaka