Już 4 sierpnia 2025 r. przez teren Gminy Prochowice przejedzie peleton 82. Tour de Pologne – największego i najbardziej prestiżowego wyścigu kolarskiego w Polsce. Trasa czwartego etapu prowadzi z Wrocławia, a kolarze pojawią się na naszych drogach w godzinach popołudniowych.
To wyjątkowe sportowe wydarzenie, które przyciąga kibiców z całego regionu, ale także wiąże się z czasowymi utrudnieniami w ruchu drogowym. Prosimy mieszkańców i kierowców o zapoznanie się z najważniejszymi informacjami:

Na co zwrócić uwagę?
– W dniu wyścigu 4 sierpnia (poniedziałek) nastąpią czasowe zamknięcia dróg na trasie przejazdu kolarzy. Szczegółowy harmonogram i mapa zostaną opublikowane wkrótce na stronie Urzędu Gminy oraz na tablicach informacyjnych.
– Przejazd peletonu może powodować opóźnienia w komunikacji lokalnej oraz ograniczony dostęp do niektórych posesji na czas przejazdu.
– W trakcie wyścigu obowiązuje zakaz poruszania się pojazdami po trasie oraz zakaz parkowania w wyznaczonych miejscach.

Jak się przygotować?
1. Zapoznaj się z trasą i godzinami przejazdu.
– Dokładne informacje będą dostępne na stronie gminy i w mediach społecznościowych.
2. Zaplanuj podróże z wyprzedzeniem.
– Jeśli musisz tego dnia dojechać do pracy, lekarza lub na zakupy, uwzględnij możliwe utrudnienia.
3. Zadbaj o bezpieczeństwo.
– Zachęcamy do kibicowania, ale z zachowaniem ostrożności: nie wychodź na trasę, pilnuj dzieci i zwierząt.
4. Przestrzegaj poleceń służb porządkowych.
– Policja, straż miejska i organizatorzy będą dbać o bezpieczeństwo zawodników i mieszkańców.

To wielkie wydarzenie sportowe to także okazja do promocji naszej gminy.
Zapraszamy do kibicowania i wspólnego przeżywania sportowych emocji!
Prosimy o śledzenie na bieżąco komunikatów na stronie: www.prochowice.com oraz na profilu gminy na Facebooku.
Etap rozpoczyna się we Wrocławiu i prowadzi m.in. przez:
– Kąty Wrocławskie
– Środę Śląską
– Prochowice
– Polkowice

Tour de Pologne przejedzie przez Gminę Prochowice