29 marca 2023 w Prochowickim Ośrodku Kultury i Sportu uroczyście zostały wręczone nagrody dla laureatów gminnych konkursów wielkanocnych, nad którymi patronat objęła Burmistrz Miasta i Gminy Prochowice. Organizatorem konkursów na „Palmę Wielkanocną” i „Ozdobę Świąteczną” już po raz 23 była Szkoła Podstawowa nr 2 w Prochowicach. Ocenianie były również wypieki w ramach konkursu na „Babkę Wielkanocną”, ogłoszonego przez Prochowicki Ośrodek Kultury i Sportu.

Początek uroczystości uświetniła część artystyczna, przygotowana przez Szkołę Podstawową w Dąbiu, i zespoły muzyczne: Zespół Ludowy „Kumoszki” z Golanki Dolnej oraz duet Natalii Witwickiej (wokal) i Karola Smolskiego (piano).

Komisja konkursowa w składzie: Pani Alicja Sielicka – Burmistrz Miasta i Gminy Prochowice, Pani Joanna Palińska – Dyrektor Prochowickiego Ośrodka Kultury i Sportu w Prochowicach oraz Pani Jadwiga Leszczyńska – radna Rady Miasta i Gminy Prochowice oceniła i nagrodziła palmy w trzech kategoriach.

Wśród dzieci przedszkolnych i uczniów klas 1-3 laureatami zostali:
1 m. – Antonina Liszko i Franciszek Liszko;
2 m. – Alan Słowik;
3 m. – Zofia Piskorowska.
Wyróżnienie otrzymali: Daria Lewandowska, Lena Kulik, Amelia Myka, Anastazja Prońko, Adrian Owczarek, Jakub Piskorowski.

W kategorii uczniowie klas 4-8 najlepsze prace wykonali:
1 m. – Agata Piskorowska;
2 m. – Antoni Elszyn;
3 m. – Leon Bedryjowski i Korneliusz Jung.
Wyróżnienie otrzymali: Roksana Zając, Dominik Smarż, Michał Piskorowski.

W kategorii młodzież i osoby dorosłe:
1 m. – p. Danuta Dwojak;
2 m. – p. Angelika Sikora.

Nagrodę specjalną Burmistrza MiG Prochowice otrzymało KGW Kwiatkowiczanki.

Komisja konkursowa oceniła również Ozdoby wielkanocne.

Wśród dzieci przedszkolnych i uczniów klas 1-3 laureatami zostali:
1 m. – Daria Lewandowska;
2 m. – Maja Salmon;
3 m. – Sara Kusik.
Wyróżnienie otrzymali: Yana Handziuk, Marta Burdelak, Bianka Sakowicz, Maja Majkowska, Wojciech Marczak-Kapusta, Adam Matuła, Michał Majewski, Jakub Deperas, Nikodem Oleksy, Wojciech Sikora, Filip Prońko, Szymon Elszyn, Antoni Lesiak.

W kategorii uczniowie klas 4-8 najlepsze prace wykonali:
1 m. – Jakub Myka;
2 m. – Karol Pluta;
3 m. – Maciej Brymerski.
Wyróżnienie: Tetiana Handziuk, Alan Oleksy.

W kategorii młodzież i osoby dorosłe:
1 m. – p. Ewa Małysa;
2 m. – p. Bernadetta Chronowska;
3 m. – p. Agnieszka Stępkowska.
Wyróżnienie zdobyła p. Magdalena Majkowska.

Po ogłoszeniu wyników konkursów, Pani Burmistrz Miasta i Gminy Prochowice Alicja Sielicka oraz Przewodnicząca Rady Miasta i Gminy Prochowice Maria Maćkowiak wręczyły zwycięzcom nagrody.

Na konkursy wpłynęły piękne, kolorowe prace: wielkanocne palmy, świąteczne stroiki i przepyszne drożdżowe, przeróżne wielkanocne „baby”. Autorzy prac wykazali się ciekawymi inspiracjami i artystycznymi zdolnościami. Kunszt i precyzja wykonania przyciągały wzrok i uwagę zaproszonych gości. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i dziękujemy za podtrzymywanie tradycji wielkanocnych.