Już po raz 8 obchodziliśmy Uroczystości Objawienia Pańskiego. Podczas mszy św. w kościele parafialnym pw. Jana Chrzciciela celebrowanej przez Ks. Proboszcza Tadeusza Dąbskiego, śpiewał piękne kolędy Chór „Dnia Jednego”, a Mędrcy wiernym obwieścili, że wyruszają do Dzieciątka Jezus…

Po mszy z kościoła w stronę Rynku wyruszyła procesja poprowadzona przez Gwiazdę Betlejemską i Świętą Rodzinę w tym roku wystąpili Państwo Tyflowie ze swoim dzieciątkiem. Za nimi szli Trzej Królowie, w asyście aniołów, pastuszków oraz dworu królewskiego złożonego z przebranych mieszkańców. Ten strojny, niezwykle barwny Orszak, śpiewając kolędy przeszedł ulicą Legnicką  do Rynku, gdzie przedstawiono dwie biblijne sceny : walkę dobra ze złem oraz pokłon królów Bożej Dziecinie i złożenie przez nich darów.

Po uroczystej inscenizacji i wspólnym kolędowaniu Burmistrz Miasta i Gminy Prochowice Alicja Sielicka podziękowała za udział w Orszaku i zaprosiła wszystkich na przygotowany  poczęstunek. W Orszaku uczestniczyła  Poseł  Ewa  Szymańska i dr Tadeusz Samborski, Prezes Stowarzyszenia Kulturowego  „Krajobrazy”.