Uwaga na utrudnienia w ruchu.

Na drogach możecie spotkać pojazdy wojskowe. Wszystko związane jest z międzynarodowymi ćwiczeniami SABER STRIKE 22, które potrwają kilka tygodni.

Do końca marca pojazdy wojskowe będzie można spotkać na drogach m.in. województwa dolnośląskiego. Przejazdy będą się najczęściej odbywać w godzinach nocnych, ale jak informuje Dowództwo Generalne Sił Zbrojnych, część z nich będzie miała miejsce również w dzień. Wszystkie kolumny będą eskortowane i zabezpieczone przez Żandarmerię Wojskową i Wojsko Polskie we współpracy z policją.

Poza tym na drogach może pojawić się dodatkowe oznakowanie dotyczące dopuszczalnej masy pojazdów. Łatwo je będzie rozpoznać, gdyż mają żółte tło, jednak są one stosowane tylko dla mundurowych, a nie dla pojazdów cywilnych.

Spotykając na drodze kolumnę wojskowych pojazdów, pamiętajmy o zachowaniu szczególnej ostrożności. Skupmy się na prowadzeniu auta, a nie na dodatkowych czynnościach, jak robienie zdjęć czy nagrywanie filmów. Nie należy wjeżdżać pomiędzy pojazdy wojskowe jadące w kolumnie. Najważniejsze jest, aby każdy kierowca pamiętał o dużej masie wojskowych pojazdów, a co za tym idzie ich wydłużonej drodze hamowania. Pamiętajmy, że sprzęt militarny jest przewidziany do zadań bojowych, a więc może nie posiadać tak samo dobrej widoczności mijających go pojazdów, jak samochody cywilne.