W Prochowickim Ośrodku Kultury i Sportu wakacje nabierają pędu! Oferta jest bogata i niezwykle interesująca.

W poniedziałek 5 lipca fascynującym wyjazdem rozpoczęła się półkolonia pn. „Zakręcone akcje na wakacje”. Miejscem docelowym pierwszej wycieczki w ramach wakacyjnych działań była Jelenia Góra, gdzie znajduje się fantastyczna atrakcja turystyczna „Time Gates – Bramy Czasu” mieszcząca się w podziemiach miasta będących jednocześnie największymi w Karkonoszach. Odwiedziny tegoż miejsca to pełna historii, nauki i ciekawostek podróż w czasie przez kilka epok. Na miejscu można spotkać „szalonego naukowca”, jak również zobaczyć największą w Polsce cewkę Tesli, która potrafi grać muzykę.

Kolejnym punktem wakacyjnego programu były odbywające się w sali POKiS warsztaty plecionkarskie, podczas których powstały wspaniałe ręcznie zaplatane wiklinowe koszyki. Następnego dnia odbyła się kolejna wycieczka. Tym razem do „GIGANTEI” – Karkonoskiego Parku Ducha Gór, miejsca bajkowego i pełnego legend. Parkowa ścieżka edukacyjna przedstawia wszystkie najważniejsze i najpiękniejsze miejsca w Karkonoszach od wschodniej do zachodniej ich części. W trakcie przemierzania ścieżki poznajemy „owady olbrzymy” i ich strażników. Niektóre z przedstawionych w parku owadów występują tylko w tym właśnie regionie. Dodatkową i świetną atrakcją dla dzieci po przejściu ścieżki dydaktycznej jest gra terenowa, w której uczestnicy podzieleni na drużyny mogą sprawdzić co zapamiętali, a jeśli coś umknęło z pamięci, to odpowiedź należało odszukać na tablicach edukacyjnych. Podobnie jak pierwszy wyjazd ten równie podobał się wszystkim – nie tylko dzieciom, ale również opiekunom grupy.

Wakacyjne wyjazdy przeplatane są warsztatami. Dlatego też w czwartek wakacyjne „zakręcone akcje” działy się w sali i na parkingu Prochowickiego Ośrodka Kultury i Sportu. Kiedy w sali jedna część uczestników robiła eksperymenty chemiczne i kolorowe wulkany, to druga sprawdzała swoje umiejętności na torze przeszkód zdalnie sterowanymi pojazdami. Frajdy na zajęciach z „Tech For Kids” było mnóstwo.

Pierwszy tydzień miał zakończyć się wyjazdem na ranczo Grapa w Nowych Łąkach, lecz pogoda pokrzyżowała plany i wyjazd odbędzie się 13 lipca.

12 lipca w Prochowickim Ośrodku Kultury i Sportu rozpoczną się czterodniowe warsztaty twórcze pn. „Działam twórczo – poznaję Dolny Śląsk” organizowane przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Nasza Gmina” w Prochowicach. Każdego dnia proponowany będzie inny temat, lecz każdy związany z tradycją, rzemiosłem, czy zdobniczą sztuką z obszaru Dolnego Śląska. Wszystkie miejsca na warsztaty zapełniły się właściwie w ciągu kilku godzin od rozpoczęcia promocji działania. REALIZACJA WARSZTATÓW JEST WSPÓŁFINANSOWANA ZE ŚRODKÓW POWIATU LEGNICKIEGO.

Wszystkim wakacyjnym działaniom patronuje Burmistrz Miasta i Gminy Prochowice Alicja Sielicka.

Zobacz zdjęcia „Zakręcone akcje na wakacje”