W tym roku finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był bez wątpienia wyjątkowy, gdyż jubileuszowy. To już 30 lat jak Wielka Orkiestra Jurka Owsiak nieprzerwanie gra w szczytnym celu, co roku odnosząc spektakularny sukces. Tegoroczny Finał organizowany był pod hasłem „Przejrzyj na oczy”, a celem zbiórki była pomoc oddziałom okulistyki dziecięcej. Prochowice włączają się w pomaganie już co najmniej od 20 lat. W tym roku nie mogło więc być inaczej.

Prochowicki Finał przeprowadzony był po raz kolejny przy współpracy legnickiego Sztabu Organizacji Harcerskiej Pro Mundi. W niedzielę 30 stycznia 2022 wolontariuszy w mieście i gminie Prochowice można było spotkać już od godz. 10.00. Ilość kwestujących była w tym roku rekordowa. W prochowickiej zbiórce uczestniczyło aż szesnaścioro wolontariuszy, w tym 12 członków 22 Prochowickiej Drużyny Harcerskiej druhny podharcmistrzyni Jolanty Kozubal.

Popołudniu Burmistrz Miasta i Gminy Prochowice Alicja Sielicka oraz Prochowicki Ośrodek Kultury i Sportu zaprosili do sali widowiskowej, gdzie działo się. Wieczór z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy trwał do godz. 19.00, a w programie znalazł się pokaz tańca towarzyskiego przygotowany przez młodszą grupę Klubu Tańca Towarzyskiego IMPULS Prochowice. Publiczności w dwóch blokach zaprezentowały się dwie pary prowadzone przez trenera Piotra Krzyżanowskiego, między innymi Sambą wprowadzając w karnawałowy nastrój. W części muzycznej zaprezentował się zaprzyjaźniony zespół Pastuszki z Gogołowic. Między utworami prowadzone były licytacje zgromadzonych przedmiotów. Licytować można było zarówno w sali, jak i za pośrednictwem mediów społecznościowych w trakcie prowadzonej transmisji z wydarzenia. Wszystkie rzezy przekazane przez darczyńców cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a cena wywoławcza co chwilę była przebijana. Nad przebiegiem aukcji czuwała Burmistrz Miasta i Gminy Prochowice Alicja Sielicka, która również czynnie brała udział w licytowaniu przedmiotów.

Mieszkańcy wykazali się niezwykłą hojnością i potrzebą pomagania, stąd też w tym roku w skarbonkach znalazła się rekordowa kwota 12 439,66 zł. Za co serdecznie dziękujemy!

30. Finału WOŚP w Prochowicach mógł się odbyć dzięki pasji i zaangażowaniu wielu ludzi dobrego serca.

Z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy będziemy grali do końca świata i jeden dzień dłużej!