X jubileuszowa Prochowicka Gala Romansu

Już po raz dziesiąty w dniu 30 września br. gościliśmy w Prochowicach artystów festiwalu ,,Jesienny Romans – Barwy Miłości Różnych Narodów” im. Lidii Nowikowej. W tym roku festiwal organizowany był pod honorowym patronatem Muzeum Niepodległości w Warszawie, a pomysłodawcą koncertu dr jest Tadeusz Samborski prezes Stowarzyszenia Kulturalnego Krajobrazy.
Burmistrz Miasta i Gminy Prochowice Pani Alicja Sielicka wsparła pomysł ponownego zaproszenia artystów do Prochowic, a na koniec koncertu obiecała licznie zgromadzonym Prochowiczanom, że spotkamy się ponownie w przyszłym roku.

W ten jesienny wieczór zostaliśmy zabrani w muzyczną podróż po świecie słuchając najpiękniejszych piosenek i romansów w języku polskim, włoskim, francuskim, węgierskim, niemieckim i angielskim.

Na prochowickiej scenie przepięknie o miłości śpiewali: Barbara Droździńska, Nadzieja Brońska, Grażyna Komincz, Leonid Vołodko i Paweł Kozicz, a akompaniował im Witalij Oleszkiewicz.

Prowadząca koncert Aurelia Sobczak porwała publiczność do wspólnego tańca i śpiewu. Nie obyło się również bez bisowania, a słowa piosenki „Niech żyje bal” brzmiały w naszych uszach jeszcze bardzo długo. Do zobaczenia w przyszłym roku.