Szanowni Państwo

Dnia 1 kwietnia 2021 roku rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 r., który potrwa do 30 września 2021 roku.

Pierwszy Powszechny Spis Ludności GUS przeprowadził w 1921 roku – od tego czasu odbywa się raz na 10 lat. To najważniejsze badanie realizowane przez statystykę publiczną nie tylko w Polsce, ale także w Europie i na świecie.

Dane zebrane podczas spisów posłużą do opracowania wielu strategii i programów rozwojowych dla kraju, regionów, jak i naszej gminy. Uczestnicząc w spisie wpłyną Państwo bezpośrednio na rozwój społeczno-gospodarczy swojej gminy i poprawę warunków życia jej mieszkańców. Z wyników spisu będzie mógł skorzystać każdy z nas.

Udział w spisie jest obowiązkowy. Aby spełnić obowiązek spisowy można skorzystać ze samopisu internetowego. Najlepiej nie odkładać obowiązku spisowego do ostatniej chwili. Dzięki formularzowi internetowemu mogą Państwo spisać się w dogodnym czasie i miejscu.

Jeżeli nie spiszą się Państwo samodzielnie, skontaktuje się z Państwem rachmistrz spisowy , aby przeprowadzić spis.

Organizatorzy spisu zapewniają, że przekazane przez Państwa dane są prawnie chronione.

Bieżące informacje na temat Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 zamieszczane są na stronie internetowej spis.gov.pl lub stronie internetowej Gminy Prochowice.

Jako gospodarz terenu, wypełniając także swój obowiązek współuczestniczenia w organizacji tego przedsięwzięcia, zapraszam Państwa do udziału w spisie.

Burmistrz Miasta i Gminy Alicja Sielicka