UWAGA Mieszkańcy Gminy Prochowice!

Powiat Legnicki w strefie czerwonej od 17 października 2020r.
Od 17 października 2020 r. (sobota) Powiat Legnicki (bez miasta Legnica) został zakwalifikowany do strefy czerwonej.

Jednocześnie wprowadzone zostały nowe zasady dla stref czerwonych i żółtych.
Od 15 października wprowadzone zostały godziny tylko dla seniorów, z których osoby powyżej 60 roku życia mogą skorzystać od poniedziałku do piątki w godzinach 10:00-12:00.

Czerwona strefa – lista obostrzeń i zasad

W całej Polsce, w tym oczywiście w strefie czerwonej, obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Maseczki są obowiązkowe na ulicy, chodniku, na parkinach itd.

Nowe zasady bezpieczeństwa w czerwonej strefie

  • W lokalach gastronomicznych na terenie czerwonej strefy musi przypadać przynajmniej 4 mkw na osobę, a klienci muszą mieć założone maseczki do momentu zajęcia miejsc przy stole. Strefa czerwona to także ograniczenie działalności lokali w ciągu dnia. Te będą działały od godziny 6 do 21. Po tych godzinach jedzenie może być dostarczane tylko na wynos.
  • Zmniejszy się także liczba osób w sklepach. Na jedną kasę może przypadać 5 osób. Ograniczony zostanie także transport publiczny do 50 proc. miejsc siedzących 30 proc. wszystkich miejsc w komunikacji.
  • W strefie czerwonej mieszkańcy od 19 października będzie także obowiązywało ograniczenie zgromadzeń publicznych do 10 osób.
  • Strefa czerwona to również zakaz organizacji wesel i imprez okolicznościowych. Ten wejdzie w życie od 19 października. Podczas uroczystości o charakterze religijnym przestrzeń dla jeden osoby musi wynosić 7 mkw.
  • Nauka w szkołach średnich i wyższych będzie odbywała się zdalnie. Wyjątkiem będą zajęcia praktyczne.
  • W strefie czerwonej wydarzenia sportowe będą odbywały się bez obecności publiczności. Wydarzenia kulturalne ograniczone zostaną do 25 proc. publiczności.
  • Czerwona strefa oznacza też zawieszenie działalności siłowni, aquaparków oraz basenów.