Sobotnie popołudnie w ostatni weekend marca Prochowiczanie spędzili na poszukiwaniu wiosny w parku miejskim. Prochowicki Ośrodek Kultury i Sportu przygotował szereg atrakcji dla dzieci. Konkursy plastyczne, zręcznościowe, słodka wata cukrowa oraz staropolskie podpłomyki i tradycyjne ognisko nad brzegiem Młynówki znalazło swoich najmłodszych zwolenników, którzy chętnie szukali wiosny.
Tak jak Państwo doskonale jesteście poinformowani, w naszym mieście gościmy uchodźców z Ukrainy, którzy w Prochowicach znaleźli tymczasowe schronienie.
Burmistrz Miasta i Gminy Alicja Sielicka wraz ze swoimi służbami a przede wszystkim mieszkańcami naszej gminy, którzy zaangażowani są na co dzień w tworzeniu nowej egzystencji w nowej teraźniejszości zaproponowała spotkanie integracyjne w wiosennej scenerii parku. Biesiada nie mogła odbyć się bez poczęstunku w ukraińskim klimacie.

Jeśli ktoś nie lubił ruskich, a wolał pierogi z jabłkami, kapustą czy ziemniakami i zieleniną, barszcz ukraiński a może ciasto z jabłkami i orzechami na te smaczne podziękowanie zaprosili nas goście w ramach projektu „Wiosenny Galimatias”. Te smaczne, tradycyjne ukraińskie potrawy specjalnie dla mieszkańców Prochowic przygotowane zostały przez naszych gości sfinansowane były ze środków ludzi wielkiego serca, za co bardzo dziękujemy!

Zapraszamy Państwa do składania zamówień na specjały kuchni ukraińskiej.