Sukces pierwszej edycji Nadkaczawskigo Biegu z Historią dał nam sygnał do podjęcia kolejnych działań i organizacji tego wydarzenia sportowo-rekreacyjnego po raz kolejny. Dlatego też Burmistrz Miasta i Gminy Prochowice Alicja Sielicka, Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Nasza Gmina” w Prochowicach przy współpracy z Prochowickim Ośrodkiem Kultury i Sportu serdecznie zapraszają do udziału w „2. Nadkaczawskim Biegu z Historią im. Mariana Żukowskiego”. Tegoroczna edycja biegu odbędzie się 1 maja przy stawach zlokalizowanych tuż przy Kaczawie w Prochowicach, a trasa o charakterze przełajowym została wyznaczona na wałach przeciwpowodziowych oraz ścieżkach leśnych. Dystans trasy w tym roku wynosi 10 km.

Celem imprezy jest promowanie zdrowego trybu życia i kultury fizycznej, promowanie biegania jako najprostszej aktywności ruchowej, promowanie współzawodnictwa sportowego, zwrócenie uwagi na walory powiatu legnickiego jako regionu atrakcyjnego do uprawiania sportu i rekreacji ruchowej, zwiększenia świadomości znaczenia ruchu dla zdrowia człowieka, aktywne zagospodarowanie czasu mieszkańców okolic powiatu legnickiego, poszerzenie oferty sportowo-rekreacyjnej w rejonie powiatu legnickiego, integracja środowiska biegaczy i kibiców poprzez organizację wydarzenia sportowo-rekreacyjnego.

Do biegu można zgłosić się wyłącznie za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej: http://feniks-timing.pl/index.php/wydarzenie/2-nadkaczawski-bieg-z-historia/

Na stronie znajduje się także regulamin.

Realizacja zadania publicznego współfinansowana jest ze środków Powiatu Legnickiego.

bieg_2023