Gmina Prochowice od wielu lat gra razem z Fundacją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku ze względu na pandemię możliwości organizacyjne były mocno ograniczone. Udało się jednak sprawnie i bezpiecznie przeprowadzić akcję „Objazdowy 29. Finał WOŚP w Prochowicach” pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Prochowice Alicji Sielickiej, która całym sercem zaangażowana była w organizację działania.

Od samego rana na ulicach Prochowic można było spotkać wolontariuszy, a od godziny 12.00 przez blisko pięć godzin jeździła mobilna platforma, z której prowadzone były licytacje obrazów, prochowickich magnesów turystycznych i wielu innych przedmiotów. Dzięki takiej formie mieszkańcy mogli wziąć udział w Finale, będąc na spacerze, czy nawet nie wychodząc z domu. Tym sposobem zebraliśmy łącznie 6754,58 zł. Dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli się do tej kwoty mimo trudnych czasów.

Za pomoc serdecznie dziękujemy Organizacji Harcerskiej Pro Mundi oraz Panu Janowi Demczyszakowi i Klubowi Miłośników Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych „Traktor i Maszyna”.

Zobacz fotorelację