“Biesiada nad Kaczawą”, czyli Święto Prochowic do Parku Miejskiego przyciągnęło prawdziwy tłumy mieszkańców i gości spoza gminy. Na biesiadę zaprosili Burmistrz Miasta Alicja Sielicka, Prochowicki Ośrodek Kultury i Sportu oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych “Nasza Gmina”. O zaspokojenie gustów kulinarnych zadbały poszczególne Koła Gospodyń Wiejskich, o atrakcje dla dzieci prochowickie PTTK i animatorzy. Hitem był spływ kajakami po Młynówce i… mobilne punkty szczepień i spisu narodowego.

Burmistrz Prochowic Alicja Sielicka osobiście witała tych, którzy pojawili się w sobotę na Biesiadzie nad Kaczawą a mieszkańców spragnionych dobrej zabawy nie zabrakło…

Bawiono się od wczesnych godzin popołudniowych, ale im bliżej wieczoru tym większy tłum gromadził się w parku miejskim i pod sceną. A na scenie z nowymi utworami wystąpił najpierw Chór Dnia Jednego a potem było jeszcze bardziej światowo. Gwiazdą imprezy była formacja ABBA Cover Show śpiewająca i grająca przeboje słynnej szwedzkiej grupy. Ich żywiołowo wykonywane przeboje dosłownie rozkołysały prochowicki park. Wcześniej bawiono się przy przebojach włoskich a późnym wieczorem scena zawładnęli gregorianie śpiewający czyli grupa MISTIC.