4 maja w Dzień Świętego Floriana – patrona strażaków, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka.

Z tej okazji Burmistrz Miasta i Gminy Prochowice Alicja Sielicka wraz z Przewodniczącą Rady Marią Maćkowiak przygotowały życzenia w imieniu mieszkańców do wszystkich strażaków, które przekazane zostały podczas popołudniowego spotkania w dniu 12 maja z przedstawicielami Gminnego Zarządu OSP.

Przypadający 4 maja Międzynarodowy Dzień Strażaka, to podniosła chwila i odpowiedni moment aby złożyć Wam nasze wielkie wyrazy szacunku i przekazać słowa podziękowania i wdzięczności w imieniu własnym oraz mieszkańców gminy Prochowice za Waszą pracę i poświęcenie.

Specyfika Waszej trudnej i niebezpiecznej służby powoduje, że stale jesteście w akcji lub oczekiwaniu na wezwanie. Obserwujemy Wasze działania ale w ferworze wykonywanych zadań nie ma zwykle czasu aby podziękować za realizację konkretnego zadania. To wynika też z tego, że tych zadań jest tak wiele, są one prowadzone w terenie, a zakres interwencji jakie podejmujecie jest bardzo szeroki.

Miniony rok, był dla Was szczególnie trudny, zakres Waszych działań powiększył się o te związane ze wsparciem i przeciwdziałaniem skutkom pandemii wirusa Covid-19. W wielu przypadkach byliście na pierwszej linii, pomagając w akcjach dezynfekcyjnych jak również związanych z dystrybucją maseczek czy ściśle współpracując z MGOPS w akcjach pomocowych oraz związanych z kwarantannami.

Serdecznie dziękujemy za Waszą dotychczasową służbę społeczeństwu, życzymy dużo sukcesów, pomyślności oraz satysfakcji i dumy z dotychczasowych osiągnięć. Przekazujemy również najserdeczniejsze życzenia i podziękowania Waszym rodzinom i najbliższym, którzy są Waszym wsparciem i martwią się o Was, za każdym razem kiedy wyjeżdżacie na akcję.

Alicja Sielicka
Burmistrz Miasta i Gminy Prochowice