Nadzwyczaj przyjemnie było wrócić do Parku Miejskiego w Prochowicach z organizacją wydarzeń dla mieszkańców miasta i gminy Prochowice, również tych rekreacyjno-turystycznych. Piękne, gorące i słoneczne sobotnie popołudnie 19 czerwca mieszkańcy Prochowic i całej okolicy mogli rodzinnie spędzić czas, pływając kajakami po okalającej park rzece Młynówce w ramach projektu pn. „Kajakiem przez Młynówkę – poznajemy walory krajoznawcze i wypoczynkowe naszego powiatu” realizowanego przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Nasza Gmina” w Prochowicach przy współpracy Prochowickiego Ośrodka Kultury i Sportu. Choć odcinek, jakim można było płynąć, może nie jest najdłuższy, za to z pewnością jest bardzo malowniczy i urokliwy. Atrakcji było jednak znacznie więcej.

Wielkim zainteresowaniem cieszyło się wybijanie okolicznościowej monety, na której znalazły się symbole nawiązujące do regionu i jego walorów krajobrazowych i historycznych. Każdy, kto spróbował swoich sił jako „mincerz”, mógł własnoręcznie wybitą monetę zabrać ze sobą do domu. Nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych w postaci dmuchanego zamku, jak również gier, zabaw i konkursów przygotowanych przez PTTK Odział Ziemi Prochowickiej.

Jeśli ktoś zgłodniał w trakcie korzystania z przygotowanych atrakcji, mógł się posilić na stoiskach gastronomicznych, o które zadbały Koła Gospodyń Wiejskich z Mierzowic oraz Kwiatkowic. Wiele z proponowanych tego dnia dań to specjalnie przygotowane lokalne receptury, których tematem był kurczak.

Wieczór dodatkowo umilił koncert zespołu Rozśpiewane Pastuszki z sąsiednich Gogołowic. Muzykująca młodzież zagrała dla publiczności aż 18 utworów, a wśród nich same hity we własnych aranżacjach.

Na wydarzenie mieszkańców zaprosiła Burmistrz Miasta i Gminy Prochowice Alicja Sielicka, która również uczestniczyła w wydarzeniu.

REALIZACJA PROJEKTU BYŁA WSPÓŁFINANSOWANA ZE ŚRODKÓW POWIATU LEGNICKIEGO.

Zobacz zdjęcia z pikniku rodzinnego