Szanowni Państwo,

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu zwraca się z uprzejmą prośbą do osób z ujemnymi grupami krwi o zgłaszanie się do oddawania krwi.
Najbardziej potrzebna jest w tej chwili krew grup: O (-), A (-), B (-) oraz 0(+).

Krew bardzo potrzebna! Walka o życie wielu ludzi trwa a Twoja krew może uratować im życie.

Stany krwi grup ujemnych O (-), A (-), B (-) oraz grupy O(+) w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu są na bardzo niskim poziomie, dlatego Centrum apeluje o krew. W szpitalach przebywa wielu pacjentów (w tym oczekujących na przeszczep), którzy potrzebują krwi grup ujemnych.

Nadzieja jest jednak w mieszkańcach Dolnego Śląska. To właśnie Państwo mogą uratować niejedno życie. Każda kropla krwi jest w tej chwili na wagę złota.

W związku z tak trudną sytuacją, RCKIK we Wrocławiu zaprasza wszystkich potencjalnych dawców już od wczesnych godzin rannych do Centrum we Wrocławiu, Terenowych Oddziałów w Głogowie, Legnicy i Lubinie oraz na akcje wyjazdowe.

Krwi nie można długo przechowywać, koncentrat krwinek czerwonych przechowywany jest 42 dni, a koncentrat krwinek płytkowych zaledwie 5 dni, dlatego koniecznie jest stałe, regularne oddawanie krwi, każdego dnia potrzebni są Krwiodawcy.

Każdy krwiodawca przyjęty zostanie z otwartymi ramionami. W takim trudnym czasie trzeba pamiętać, by pomagać sobie nawzajem.

Wszystkie informacje dotyczące telefonów, adresów Terenowych Oddziałów oraz najbliższych akcji znajdziesz na stronie https://www.rckik.wroclaw.pl/

Przypominamy, że w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi zaleca się wypić ok. 2 litrów płynów oraz zjeść lekki posiłek.

Przypominamy profil Krwiodawcy:

? wiek: 18-65 lat

? waga: minimum 50 kg

? bardzo dobry stan zdrowia

? ważny dokument tożsamości ze zdjęciem

? wypoczęty, wyspany i po lekkostrawnym posiłku