Prochowicki Orszak Trzech Króli 2024
Pod Patronatem ALICJI SIELICKIEJ BURMISTRZ MIASTA I GMINY PROCHOWICE

Uroczystość Objawienia Pańskiego to jedno z najstarszych świąt ustanowionych przez kościół. W tym roku już po raz 14 obchodziliśmy to święto, organizując jednocześnie Orszak Trzech Króli. Gmina Prochowice wraz z Parafią Rzymskokatolicką i mieszkańcami co roku przygotowuje barwne i widowiskowe jasełka uliczne, nawiązując do scen biblijnych.

Jest to wyraz wspólnej wiary i jedności naszej społeczności.

Jak zawsze po uroczystej mszy świętej w stronę Rynku wyruszyła procesja poprowadzona przez Gwiazdę Betlejemską i Świętą Rodzinę. Za nimi szli Trzej Królowie w asyście aniołów, pastuszków oraz dworu królewskiego złożonego z przebranych uczniów szkół, przedszkola i mieszkańców gminy Prochowice.

Ten strojny niezwykle barwny orszak, śpiewając kolędy przeszedł ulicą Legnicką do Rynku, gdzie przedstawiono biblijne sceny: z Herodem, którym był w tym roku P. Tyfel oraz / H. Jędras, uczniowie Sp Nr2/, w gospodzie – występowali nauczyciele SP Dąbie, musztra Rzymian /SP Nr 2/, taniec wielbłądów /SP Nr 1/, taniec smoka /SP Dąbie/, oraz pokłon królów /A. Kozubal, R. Sztyblewski, J.Stadnik/ Bożej Dziecinie i złożenie przez nich darów.

Po uroczystej inscenizacji i wspólnym kolędowaniu Burmistrz Miasta i Gminy Prochowice Alicja Sielicka podziękowała wszystkim za udział w orszaku a także współorganizatorom tj. jednostką samorządowym, parafii, Marcie Jędras za przygotowanie i reżyserię oraz służbą mundurowym. Zaprosiła obecnych na gorący i słodki poczęstunek.