W dniu 28 marca 2024r. zostało wszczęte postępowanie zakupowe na realizację zadania inwestycyjnego pn. „Budowa budynku żłobka, z wewnętrzna linią zasilającą, zewnętrzną instalacją kanalizacji sanitarnej i deszczowej w Prochowicach, na działce nr, 42/1, 43/7, obręb 1 miasta Prochowice, jednostka ewidencyjna: 020901_4 Prochowice miasto.

Koszt inwestycji szacowany jest na kwotę ~6 mln, z czego 3 mln to środki pozyskane. Dodatkowo gmina pozyskała 2mln złoty na bieżącą działalność placówki.

Zamknięcie postępowania zaplanowano na 18 kwietnia 2024r. i w tym samym dniu zostaną otwarte oferty przedłożone przez ubiegających się o realizację zadania. Jego zakończenie przewiduje się w marcu 2025r.

Dokumenty powiązane takie jak projekt budowlany i decyzje administracyjne umożliwiające realizację zadania są przygotowane i zostaną przekazane wyłonionemu w toku postępowania Wykonawcy.

Zgodnie z planem, w naszej miejscowości powstanie nowoczesny żłobek, który odpowie na potrzeby rodziców oraz innych mieszkańców Prochowic. Ponadto znajdzie tam zatrudnienie 12 osób.

Opieka nad najmłodszymi mieszkańcami naszej gminy będzie się odbywała w trzyoddziałowym żłobku dla łącznie 72 dzieci.

Sam budynek to bardzo przestronny i nowoczesny obiekt, wkomponowany w klasyczną bryłę o wysokim standardzie użytkowym, zbudowanym w oparciu o współczesne trendy i wymagania dla tego typu placówek. Kolorystyka elewacji z pewnością spodoba się najmłodszym.

Wewnątrz budynku znajdą się m. in. 3 sale dydaktyczne, sala przeznaczona na odpoczynek oraz szatnia i dwie łazienki dla dzieci, kuchnia, gabinet pielęgniarki oraz inne pomieszczenia administracyjno – techniczne.

Wkrótce na terenie naszego miasta powstanie placówka, która będzie służyła mieszkańcom i to nie tylko tym najmłodszym, ale i ich rodzicom i opiekunom. Dobra lokalizacja i komunikacja oraz przyjazne, bezpieczne i komfortowe wnętrza z pewnością spotkają się z dużym uznaniem i zainteresowaniem wszystkich użytkowników. Dzieci i ich rodziców i opiekunów, pracowników oraz mieszkańców gminy.